Skip To Main Content

Staff Search

Graeme Allen

Vocal Music

Jennifer Arellano

Traveling Esol Teacher;Esol
Kayli Arnold

Kayli Arnold

Grade 3
Andrea Austin

Andrea Austin

Grade 4
Noah Baker

Noah Baker

Grade 4
John Barrett

John Barrett

Grade 4
Stephanie Bennett

Stephanie Bennett

Nurse

Cindy Biales

Special Education Speech Language Pathologist
Lisa Bushnell

Lisa Bushnell

Grade 5

Julia Cooper

Traveling Counselor
Swati Dedania

Swati Dedania

Grade 1

Michelle Defabio

Traveling Orchestra
Sherry Devlin

Sherry Devlin

Grade 3

Donna Dickerson

Elementary Child Nutrition Mgr

Drew Ellis

Traveling Physical Ed Teacher
Laura Fanaei

Laura Fanaei

Art
Lauren Fennessey

Lauren Fennessey

Grade 3

Cris Fierro-Stephens

Child Nutrition Assistant
Meredith Fitch

Meredith Fitch

Traveling Art

Jennifer Flores-Samuelson

Grade 5;Full Day Kindergarten
Brandi Foster

Brandi Foster

Traveling Vocal Music Teacher

Kevin Foutch

Special Education School Psychologist
Joanna Fowler

Joanna Fowler

Reading
Michelle Fuller

Michelle Fuller

Special Education Occupational Therapist

Kathy Gagnepain

Grade 4
Cathy Gardner

Cathy Gardner

Full Day Kindergarten

Hannah Gooch

Special Education Paraprofessional
Leigh Gordon

Leigh Gordon

Special Education Paraprofessional

Brian Grote

Special Education Staff
Suzanne Guccione

Suzanne Guccione

Reading (Building)

Kendra Hamilton

Traveling Orchestra
Kimberly Henning

Kimberly Henning

Grade 1

Barbara Hessel

Special Education Physical Therapist
Julie Hilkerbaumer

Julie Hilkerbaumer

Grade 1;Grade 2
Carrie Hoffman

Carrie Hoffman

Special Education Paraprofessional

Stephanie Holler

Traveling Math Teacher;Secondary Math, 6TH GRADE MAROON

Beth Hopwood

Physical Education
Veena Janakiraman

Veena Janakiraman

Classroom Assistant

Amy Jessen

Custodian Lead
Rachel Johnson

Rachel Johnson

Traveling Vocal Music Teacher
Carolyn Karutz

Carolyn Karutz

Grade 4
Michelle Klevorn

Michelle Klevorn

Full Day Kindergarten
Angela Kubasta

Angela Kubasta

Full Day Kindergarten
Allison Linderman

Allison Linderman

Secretary

Anna Linton

Special Education Aba Associate
Laura Lopez

Laura Lopez

Special Education Teacher
Andrea Lyell

Andrea Lyell

Grade 2
Amy Lyon

Amy Lyon

Grade 1

Carla Mcpherson

Special Education Paraprofessional
Heidi Metz

Heidi Metz

Librarian

Nikki Monolo

Secretary
Carissa Orr

Carissa Orr

Grade 5
Jocelyn Park

Jocelyn Park

Grade 2
Megan Pierce

Megan Pierce

Special Education Teacher
Bridget Poston

Bridget Poston

Trv Social Worker

Julie Powers

Special Education Administrator

Jacey Putnam

School Resource Officer

Janet Reid

Special Education Paraprofessional

Kyle Robinson

Special Education Paraprofessional
Teala Sacks

Teala Sacks

Counselor

Emily Schlittler

Grade 5
Elizabeth Sciarratta

Elizabeth Sciarratta

Principal Elementary

Rachel See

Special Education Teacher
Claire Shroba

Claire Shroba

Grade 2
Kristen Strange

Kristen Strange

Physical Education, 7th Grade Black

Jessica Sumner

Principal Elem Sch Assistant
Melissa Sutherland

Melissa Sutherland

Special Education Speech Language Pathologist
Jennifer Syrup

Jennifer Syrup

Grade 3

Lillie Teague

Custodian 2

Lisa Terneus

Child Nutrition Assistant

Ann-Mitz Tighe

Grade 1

Emilee Voyles

Grade 2;Substitute

Claire Weber

Grade 5
Samantha Wentz

Samantha Wentz

Grade 3
Katherene Wester

Katherene Wester

Grade 4;Grade 5

Amanda Wheeler

Special Education Staff
Heidi Wolford

Heidi Wolford

Classroom Assistant

Erin Wright

Special Education Staff

Lisa Yerges

Classroom Assistant
Amanda Zurfluh

Amanda Zurfluh

Esol